Mūsų baseiną pamėgo sportininkai iš visos šalies

Mūsų baseiną pamėgo sportininkai iš visos šalies
lie
31
2020

Po karantino pabaigos jau pusantro mėnesio veikiantis Palangos baseinas sulaukė ne tik palangiškių ir vasarą pajūrį užplūdusių poilsiautojų dėmesio.

Modernų kurorto baseiną savo treniruotėms renkasi vis daugiau Palangoje treniruočių stovyklas rengiančių sportininkų grupių, o pajūryje kituose šalies miestuose gyvenančių vaikų stovyklų organizatoriai į savo programas įtraukia užsiėmimus ir baseine.

Treniruojasi sportininkai

Klientų užklausos pasipylė netrukus po to, kai birželio viduryje buvo paskelbta apie Palangoje pradedantį veikti baseiną.

Nuo liepos pradžios keturių dienų stovyklą čia surengė Šilalės sporto mokyklos plaukikai. Savaitę mūsų baseine treniravosi plaukikai iš Alytaus.

Net dvi savaites mūsų plaukimo takeliuose greitį ir ištvermę ugdė Palangoje treniruočių stovyklą surengusi Lietuvos penkiakovininkų komanda.

Vasaros vaikų stovyklos organizatoriai iš Radviliškio apie 15 vaikų grupę buvo numatę vežti į Graikiją. Tačiau koronavirusui Europą dar laikant savo gniaužtuose tolima kelionė buvo atidėta, o Graikiją organizatoriai pakeitė į Palangą.

Anot jų, poilsio galimybėmis mūsų kurortas niekuo nenusileidžia nuo kaitrios Viduržemio jūros šalies, o kai oras pas mus atvėsta, vandens pramogos persikelia į baseiną.

Rudenį jau užsakytos varžybos

Kitų miestų sportininkų susidomėjimas Palangos baseinu neatslūgsta ir paskutinį vasaros mėnesį.

Rugpjūčio pradžioje savaitei į atvyksta Panevėžio plaukimo klubo „Vandenis“ sportininkai.
Mėnesio pabaigoje plaukimo treniruotes baseine užsisakė didelė Jonavos kūno kultūros ir sporto centro jaunųjų tinklininkų komanda, kurioje bus 65 sportininkai.

Ir tai dar ne viskas, nes įvairių organizacijų ir sporto kolektyvų paraiškos baseino vadovams tebeplaukia.

Rudenį jau yra numatytos respublikinės plaukimo varžybos. Spalį Palangoje vyks Kauno sporto mokyklos „Griaustinis“ atvirosios plaukimo varžybos, kuriose jaunieji sportininkai dalyvaus iš visos šalies.

Lapkričio mėnesį respublikines vaikų plaukimo varžybas mūsų baseine organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Mūsų baseinui negaili pagyrų

Šią vasarą toks išaugęs Palangos baseino populiarumas visoje šalyje maloniai nustebino. Praėjusią vasarą tiek daug čia norinčių treniruotis sportininkų grupių nebuvo.

„Manau, kad mūsų baseino žinomumas tarp šalies sportininkų paplito po pernai Palangoje organizuotų kelių respublikinių plaukimo varžybų.
Jose dalyvavę treneriai, Lietuvos plaukimo federacijos atstovai įvertino pas mus suteikiamas treniruočių sąlygas ir todėl šiemet sportininkų stovykloms rinkosi Palangą.“, – mano BĮ „Palangos investicijų valdymas“ vadybininkė Eglė Rupulevičienė.

Mūsų baseiną gyrė ir pusę mėnesio kurorte praleidę penkiakovininkai. Apsigyvenę savivaldybei priklausančiame viešbutyje „Tenisas“, jie kurorte rado puikias sąlygas sportuoti: fizinę ištvermę ugdė bėgiodami pajūrio pušynais, fechtavosi vienos miesto mokyklos sporto salėje, o plaukimo meistriškumą šlifavo baseine.

„Visi sportininkai ir jų treneriai gerai įvertino tvarką ir švarą mūsų baseine, be priekaištų veikiančią baseino įrangą, galimybe pasinaudoti įvairiomis plaukimo priemonėmis, kurios paįvairina sportininkų treniruotes.“, – pasakojo E. Rupulevičienė.

Sportininkų užsiėmimams nesutrukdė ir tai, kad sezono metu Palangos baseinas yra gausiai lankomas palangiškių ir kurorto svečių. Treniruotėms buvo siūlomas rytinis laikas, kai baseine lankytojų būna dar mažai ir plaukimo takeliai nėra užimti.

Sportininkams mūsų baseine taip patiko, kad jie čia pailsėti atvykdavo ir ne treniruočių metu.
Pavyzdžiui, kelis kartus baseiną ir sveikatingumo zoną su savo šeima buvo aplankiusi garsi mūsų šalies penkiakovininkė, olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Srautą tenka ir pristabdyti

BĮ „Palangos investicijų valdymas“ vadybininkė E. Rupulevičienė pasakojo, kad po trijų mėnesių priverstinio užsidarymo lankytojų srautai baseine jau pilnai yra atsistatę.

Sugrįžo visi tie, kurie pasiplaukioti į baseiną ėjo ir prieš karantiną. Palangą užpildę poilsiautojai aktyviai savo laisvalaikį taip pat leidžia plaukimo takeliuose, burbulinėse ir povandeninio masažo voniose ar pirtyse.

Lankytojų ypač pagausėjo, kai pajūryje įsivyravo vėsesni ir lietingi orai. Poilsį paplūdimyje poilsiautojai pakeitė į vandens pramogas Palangos baseine.

E. Rupulevičienės teigimu, savaitgaliais būdavo dienų, kai lankytojų srautą tekdavo kiek pristabdyti, nes vienu metu visiems norintiems patekti į baseiną apribojo šiuo metu galiojantys saugumo reikalavimai.

Baseino darbuotojų kolektyvas tikisi, kad ištikimų lankytojų nesumažės ir pasibaigus vasarai bei ištuštėjus kurortui.

Jei koronavirusas mūsų šalyje vėl neįsisiautės, spalio mėnesį numatomos tradicinėmis turinčios tapti Šeimų plaukimo varžybos.